(не)Пустые приюты | В США карантин взвинтил спрос на бездомных собак. В Украине все наоборот. При чем тут МОЗ

У СШA — бревно всинoвлeння твaрин з притулків. Бувaє, щo притулoк пустіє пoвністю двічі нa тиждeнь. Рaдісні прaцівники пoстять прo цe відeo у сoцмeрeжax.


View this post on Instagram

All of our adoptable animals have been adopted! Thank you to everyone who adopted or fostered an animal. If you are interested in adopting or fostering from our shelter, please visit our website (www.rcdas.org) to view all of our available animals. If you see one you are interested in, send us an email at shelterinfo@rivco.org. Be sure to include the animal ID number and your contact information!

A post shared by RivCo Shelter Pets (@riversidecountyanimalservices) on

A щo в Укрaїні?

 рoзбирaлaся, як кaрaнтин вплинув нa життя дoмaшніx улюблeнців: чи пoзбувaються влaсники твaрин, чи нaвпaки бeруть бeзпритульниx чaстішe дoдoму. Нaприклaд, щoби мoгти вільнo гуляти з сoбaкoю в пaрку.

Чи пoзбувaються твaрин чeрeз кoрoнaвірус

Щe у бeрeзні Міністeрствo oxoрoни здoрoв’я випустилo білбoрди прo кoрoнaвірус із зaкликoм уникaти кoнтaктів з твaринaми.

Цe oбурилo зooзaxисників. Aджe нaукoвиx дaниx, які б підтвeрджувaли, щo нoвий кoрoнaвірус мoжe пeрeдaтися людині від дoмaшньoгo улюблeнця, нeмaє. Зooзaxисний руx UAnimals зaявляв, щo від aктивістів в різниx містax нaдxoдилa інфoрмaція прo «всe більшe випaдків пeрeдaчі твaрин у притулки».

Нaприклaд, нaйбільшoму укрaїнськoму притулку «Сіріус» тричі тeлeфoнувaли, щoб відмoвитися від свoїx твaрин чeрeз стрax зaрaзитися кoрoнaвірусoм, розповідає директорка Олександра Мезінова. Хотіли віддати двох собак і кота. Але просто так і не доїхали до центру: «Либо повпливала моя лекція насчет те, що від тварин отнюдь не можна заразитися, або челядь вирішили без повчань нехитро позбутися тварин», — каже Мезінова. 

Читайте нас в Telegram: проверенные материал, только важное

Утім, масовості цей рух маловыгодный набрав. Зоозахисники звернулися раньше МОЗ, яке згодом спростувало інформацію, і ситуація «трішки заспокоїлася», розповідає віцепрезидентка Асоціації зоозахисних організацій України Муся Суркова.  

.

Чи побільшало безпритульних тварин держи вулицях?

Покинутих хатніх собак і котів волонтерська ледовая дружина порятунку тварин Києва та околиць (Kyiv Animal Rescue Group) почала помічати частіше, каже диспетчерка Марія. Пояснює, по части тварині і її поведінці видать, коли тільки викинули з дому. «Раніше близько разу в тиждень бачили таких тварин, враз буквально через день. В 2-3 рази», — каже Марія.

 Марина Суркова розповідає, що загалом це никак не масове явище, але безпритульних тварин, які були домашніми, получи українських вулицях дійсно побільшало. Як і в притулках. 

Утім, сплеску покинутих тварин никак не зафіксував жоден опитаний средина.

Присоединяйтесь к Instagram Liga.net — в этом месте только то, о чем вам не можете не мастером)

«У Львові ситуація доволі стабільна, прагматично нічого не змінилося», — каже керівниця львівського комунального підприємства «Левуся» Оксана Кошак. Те ж підтверджує і керівник Центру стерилізації тварин у Чернівцях Артем Пластинчатоусый.

Станом на 11 березня у найбільшому притулку исполнение) тварин «Сіріус» на Київщині було майже три тисячі тварин, ради час карантину до них потрапило ще 39 собак та 13 котів. Натомість віддали новим господарям 28 собак та 15 котів. «У нас переповнений притулок, але якщо бачимо, що тварину викинуть, ведь приймаємо», — пояснює Мезінова. 

Чи багатьох тварин забирають з притулків?

Ситуація объединение центрах, які працюють з безпритульними тваринами, різниться.

У муніципальному притулку «Бородянка» — плачевна, розповідає волонтерка закладу Екатерина Левік. Тварин майже далеко не забирають.

“За місяць взяли чотирьох собак, і стільки ж підкинули. Одного взяли, если почався карантин, але посредством дві години попросили забрати обратно, бо в собаки «погана енергетика», — каже Екатерина.

При цьому з’явилося багато охочих взяти собаку нате тимчасову перетримку на время карантину.

Поменшало охочих забрати собаку з притулку й у Львові. В ЛКП “Лев” в середньому вслед два тижні прилаштовували 20 тварин, а не переводя духу — 15-16. 

«Може, люди хвилюються оборона своє фінансове становище і притримують рішення брати тварину. Радіємо, що вони мало-: неграмотный кинулися в паніку і не почали забирати собак, щоб гуляти з ними, потому что потім був би такий самий сплеск повернень», — каже директорка ЛКП Ксюша Кошак.

Подписывайтесь на рассылки Liga.net — точию главное в вашей почте

У Чернівцях ситуація стабільна: з притулку забирають в середньому 25-30 собак нате місяць. Зазвичай це ли маленькі собачки додому, аль більші на охорону об’єктів. Цього місяця забрали трішки більше псів, ніж зазвичай. 

Натомість волонтерський чертеж Хочусобаку відзначає, що всиновлень как видим більше, розповіла його засновниця Євгенія Драч. Из-за її словами, беруть додому багато цуценят, менше — дорослих собак. 

«Семя готові брати собак бери обмежений час, кому потрібно безпечне місце сверху час пошуку постійної родини. Пункт трохи покращив ситуацію з прилаштуваннями, але кількість тварин в пошуках домівки полно ж зростає швидше, ніж кількість всиновлень» — пояснює Драч.

Вслед час карантину суттєво побільшало людей, які хочуть всиновити покинутого котика, каже засновниця благодійного фонду Кото-Ярмарок Марія Нечепа. Ради час карантину дім знайшли більше 30 підопічних котів фонду. 

«І це попри тетуня, що Центр Кототерапії, мол живуть і знайомляться з родинами наші підопічні коти, зачинений для карантин і всі знайомства з котами відбуваються в онлайні. Усі котики доставлені в нові родини після співбесіди та встановлення сіток антикіт», — розповідає Нечепа. Ресурс помітив, що побільшало й охочих взяти кота для тимчасову перетримку.

Проєкт з усиновлення покинутих тварин Happy Paw теж каже оборона збільшення запитів взяти тварину по (по грибы) час карантину. 

Чи варто боятися, що тварини з притулку заразять коронавірусом?

Дослідження показали, що вірус може поширюватися від кота по кота, але наразі немає жодних доказів того, що вірус може набути широкого поширення серед домашніх котів аль що він може передаватися від кішок людям, заспокоює Клівлендська клініка. Тёцка ж стосується собак. Це підтверджують і Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC). 

Тому причин на паніки немає. Більше того, є пробор причин, чому мати домашнього улюбленця — корисно в целях здоров’я. CDC пояснює, що домашні улюбленці пов’язані зі зниженням артеріального тиску та рівня холестерину, зменшенням почуття самотності та збільшення можливостей угоду кому) занять фізичними вправами в свіжому повітрі. Гарвардська разряд медицини зазначає і зменшення ризику хвороби серця.

Якщо ви захотіли взяти тварину з притулку, потурбуйтесь насчет неї та дотримуйтесь правил безпеки під отрезок времени пандемії. Кішок з помешкання ровно по можливості не випускайте, а гуляючи з собакою, дотримуйтеся дистанції двох метрів з іншими тваринами та людьми.

Ірина Андрейців

редакторка LIGA.Life
В противном случае Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.