Вчені розкрили причину смерті єгипетського фараона

Нoвe дoсліджeння мумії Сeкeнeнрa Тaa II прoлилo світлo нa причини йoгo смeрті, якa стaлa пoвoрoтним мoмeнтoм в істoрії Єгипту.

Єгипeтські вчeні прoвeли кoмп'ютeрнo-тoмoгрaфічні дoсліджeння мумії фaрaoнa Сeкeнeнрa Тaa II і зaпрoпoнувaли нoву версію подій, що відбувалися безпосередньо вплоть до і після його смерті.

Висновки експертів були опубліковані в журналі Frontiers in Medicine.

Ментурик Секененра Таа II правив Верхнім Єгиптом в 1569 – 1554 роках предварительно нашої ери. Його мумія була виявлена ​​в 1880-х роках. Перше дослідження, проведене в 1886 році, виявило кілька серйозних травм голови, які призвели поперед його смерті.

Справжня орган загибелі Секененра становить певний історичний інтерес, этак як вона непрямим чином призвела вплоть до об'єднання Єгипту.

Думки вчених щодо обставин смерті фараона розділилися. Одні вважали, що він загинув возьми полі бою під часок битви з гігсотами, інші припускали, що він був схоплений у бою і страчений, треті – що його вбили уві сні в результаті палацового перевороту.

Дослідники з Каїрського університету використали сучасні медичні технології, щоб з'ясувати деталі загибелі правителя, мало-: неграмотный пошкоджуючи при цьому саму мумію.

КТ-сканування і подальша камп'ютерна обробка рентгенівських знімків виявили, що грабли фараона в момент смерті були зв'язані после спиною, а смертельні удари наносилися п'ятьма різними видами зброї.

"Успение Секененра була, швидше следовать все, церемоніальною стратою. Під время звичайної страти пов'язаного ув'язненого маловероятно чи кат наноситиме п'ять ударів під різним кутом і різною зброєю. Це проронить про те, що Секененра, дійсно, перебував нате передовій зі своїми солдатами, ризикуючи життям, щоб звільнити Єгипет", – підкреслила провідний создатель дослідження лікар Сахар Салім.

Фахівці також встановили, що фараону возьми момент загибелі було близько 40 років.

Крім того, вдалося виявити, що бальзамівники майстерно приховали рани в голові правителя під даром бальзамуючого матеріалу, аналогічного наповнювачам, які використовуються в сучасній пластичній хірургії. Держи думку авторів, це означає, що муміфікація відбувалася в реальній лабораторії, а безграмотный в погано обладнаному місці, як припускали раніше.

Відкриття проливає світло бери поворотний момент в історії Єгипту: четкер Секененра спонукала його наступників продовжити боротьбу из-за об'єднання Єгипту і поклала початок Нового царства.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.