Спортивне харчування в повсякденному житті

Часто люди навіть не уявляють, що біологічно активні добавки можна вживати людині, яка не займається спортом. Більш того, іноді прийом спортивного харчування куди актуальніше, ніж той же фастфуд чи вуглеводи з високим глікемічним індексом.

Отже, що з спортивного харчування найбільш підходить для вживання в повсякденному житті? Важливо враховувати сезон при виборі атлетичних добавок, в іншому випадку можна прогадати і даремно витратити гроші.

Восени і взимку найкраще приймати вітамінно-мінеральні комплекси, адже саме в цей період організм найбільш потребує додаткових макро- і мікронутрієнтів. Також в зимовий період колосальна нестача клітковини. Так, вона є в апельсинах і гречці, але доведеться з’їсти пару відер такої їжі, щоб заповнити добову потребу. Клітковина є в замінниках харчування в деяких гейнерах. І не слід забувати про креатин, оскільки він затримує воду, що в свою чергу допомагає довше не замерзати при мінусовій температурі.

Взимку вживаємо:

  • Гейнер з клітковиною або замінник харчування з клітковиною (Stark Pharm, BSN Nutrition);
  • Креатин моногдірат або його аналоги (Nutrex Researc, Scitec Nutrition);
  • Вітамінно-мінеральний комплекс (BioTech USA, Universal Nutrition, Optimum Nutrition).

Навесні і влітку організм більше потребує рідини, ніж в холодний період року. Більш того, пити потрібно саме воду: чай, кава, соки і т.д. не замінять звичайну воду. Вода є свого роду очисним засобом для тіла. Ми ж приймаємо душ, так чому ж не миємо внутрішні органи? Однак якщо пити дуже багато води, одночасно виходять життєво важливі речовини, серед яких калій і магній. Для заповнення водно-сольового балансу в першу чергу необхідно приймати ізотонічні напої або їх аналоги.

Ізотоніки можна купити, а можна зробити самому: на літр води 2 грами солі + 6 грам цукру + таблетка вітаміну С – все це гарненько збовтати і приймати протягом доби. Також, якщо є можливість, купити в аптеці окремо калій + магній в порошку – коштує такий коктейль копійки.

У магазинах спортивного харчування є вже готові аналоги в зручних упаковках.

Навесні і влітку вживаємо:

  • Ізотонічні напої;
  • Ізотоніки + калій + магній.

Ну а якщо ви вирішили присвятити життя тренажерного залу, то вищенаведений список, зрозуміло, неповний. Також можна включити в список протеїн і ВСАА.

Успіхів, дорогі друзі!

Джерело: http://lenta.lviv.ua/other/2017/12/13/126175.html

Комментарии запрещены.