До стоматології зазвичай звертаються пацієнти, що мають проблеми з зубами чи яснами. Але у стоматологічних клініках є спеціалісти, які працюють ще й з щелепним суглобом, прикусом, деформаціями зубного ряду.
Які проблеми розв’язує гнатолог
За допомогою сучасних методів обстеження гнатолог ортодонт може виявити дисфункцію скроневого нижньощелепного суглоба. Це досить складна хвороба, що потребує допомоги спеціаліста, додаткових апаратних досліджень. В деяких випадках може бути показане оперативне втручання.
Після результативної терапії біль у суглобі має зникнути, усуваються обмеження при відкриванні рота. Перевірити дієвість лікування можна знімками рентгену чи КТ з використанням спеціального фіксатора, який рекомендує ортодонт гнатолог. Візити до спеціаліста в майбутньому мають бути регулярними, щоб запобігти повторенню хвороби.
Травма нижньої щелепи
Статистичні дані свідчать, що до гнатолога звертаються пацієнти, що отримали серйозну траву щелепи (суглоба). Це можуть бути як дорослі, так і діти. Після удару, забою, падіння може розпочатися запалення, виникає деформація, що провокує клацання при відкриванні рота чи обмежує цю функцію. Не варто відкладати консультацію, оскільки лікування на перших етапах дає гарні результати за короткий проміжок часу.
Непрофесійне стоматологічне втручання
Якщо планується масштабне протезування, то стоматолог може направити на консультацію до гнатолога. Це необхідний етап, який допомагає виключити або діагностувати та пролікувати наявні проблеми. Відмова від консультації може призвести до подальших ускладнень.
- Після ортодонтичного лікування може не повністю розкриватися рот, що погіршує якість життя (важко жувати, позіхати, вимовляти деякі звуки).
- Аналогічну проблему в деяких випадках виявляють після тотального протезування. В результаті протези потрібно переробляти.
- Наявність ревматоїдного артриту може негативно вплинути на стан скроневого нижньощелепного суглоба.
Дитячі хвороби
Серед пацієнтів гнатолога можна зустріти дітей, що мають проблеми з артикуляцією чи больові відчуття під час говоріння, пережовування їжі. Такі хвороби в деяких випадках обумовлені генетично або спровоковані травмою.
Не варто відмовлятися від гнатологічного супроводу після успішного лікування СНЩС. Це необхідна процедура, яка дозволяє уникнути ускладнень та закріпити результати.