Як впливає довга відсутність сонячних днів на самопочуття?

Ми звикли звaлювaти відпoвідaльність зa свій пoгaний нaстрій нa пoгoду. Як тільки стaє xмaрнo чи йдe дoщ, людинa пoчинaє xaндрити і сумувaти. Aлe чи зaдумувaлись ви, нaскільки тaкий підxід oб’єктивний чи суб’єктивний?

Ми спрoбуємo дaти відпoвідь нa цe питaння і дaмo дeкількa пoрaд, як мaти гaрний нaстрій в будь-яку пoгoду і дaти oргaнізму нeoбxідні сили для прoдуктивнoсті. 

 


Спoстeрeжeння вчeниx

 

Сoнцe для людeй – нeвід’ємнa склaдoвa життя. Тoму пeршим вчeним, нaукoвцям тa мeдикaм навіть не приходила на думку ідея досліджувати його вплив на життєдіяльність людини, а тим більше на її психоемоційний стан. Перше відкриття було зроблене випадково. Працівники психіатричної лікарні помітили, що пацієнти з біполярним розладом, вікна яких виходять на сонячну сторону, дають більш позитивні результати в лікуванні. 

 

Після цього було зроблено багато досліджень і відкриттів, які допомогли зрозуміти, наскільки великий і різноплановий вплив має на нас сонце. 

 

На які процеси в організмі впливає сонячне проміння?

 

Для початку уточним, що на тіло людини впливає два типи променів: інфрачервоні та ультрафіолетові. Вони мають різні фізичні властивості і різний характер впливу на організм:

 • Інфрачервоні промені створюють відчуття тепла. Вони неглибоко проникають в шкіру, але приносять багато користі. Під їх дією розширюються судини, покращується кровообіг, активізується діяльність терморегулюючої системи. 
 • Ультрафіолетові промені охоплюють більший спектр дії. Під їхнім впливом синтезується вітамін Д і пігмент меланін. Вони згубно діють на більшість видів патогенних бактерій. 

   
 • Сонячне світло допомагає у синтезі мелатоніну, який відповідальний за внутрішній годинник організму (циркадні ритми). Тому коли кількість сонячних годин зменшується, ці ритми збиваються і гармонія порушується. Також короткий світловий день сприяє сповільненню обмінних процесів і зниженню життєвого тонусу. 

   

  Вплив вітаміну Д на самопочуття і здоров’я людини

   

  Коли говорять про вітаміни, про вітамін Д згадують в числі останніх. Таке недооцінювання ризикує вилитися в багато негативних наслідків, в тому числі:

  • зниження засвоєння кальцію, що в свою чергу призводить до зниження міцності кісток;
  • погіршення стану волосся, нігтів і шкіри;
  • загальне погіршення діяльності імунної системи;
  • погіршення настрою, в критичних випадках – депресія. 

    

  Цей вітамін бере активну участь в синтезі ферменту тирозингідроксилази. А він, в свою чергу, незамінний при виробленні «гормонів щастя» дофаміну і серотоніну, а також для адреналіну і норадреналіну. 

   

  Як допомогти організму, якщо хмарні дні затягнулись?

   

  Хоча вітамін Д в продуктах харчування знаходиться в малих дозах, їх потрібно включити в раціон. Це яєчні жовтки та молоко. Якщо є бажання і можливість, сходіть на декілька сеансів в солярій. 

   

  Але найкращий вихід із ситуації – прийняти курс вітамінних препаратів. Вони насичать ваш організм біологічно важливими речовинами, які необхідні для нормалізації всіх процесів життєдіяльності. Ваш настрій і самопочуття покращаться, і буде набагато легше дочекатись перших променів весняного сонця. 

   

  Відсутність яскравого сонця гнітюче впливає на наше самопочуття та здоров’я, але з допомогою вітамінних комплексів можна покращити свій стан. 

  Автор: Инна Зарицкая

  © 

   

  Комментирование и размещение ссылок запрещено.

  Комментарии закрыты.